Windykacja długów firmy
Każdy przedsiębiorca stara się jak najlepiej zarządzać prowadzoną przez siebie działalnością. Wymaga to oczywiście pewnej wiedzy, ale też niezwykle ważne jest zdobywane przez wiele lat doświadczenie. O powodzeniu firmy decyduje obrót pieniędzmi. Trudno jednak znaleźć środki na kolejne inwestycje, czy poszerzanie działalności gospodarczej, kiedy kontrahenci zwlekają z regulowaniem należności w terminie. Taka sytuacja znacząco może utrudnić realizację różnego rodzaju założeń i planów rozwoju firmy, dlatego warto zdecydować się w razie problemów na pomoc specjalistów. Prawnicy z pewnością będą wiedzieć w jaki sposób, a przede wszystkim zgodnie z literą prawa, można odzyskać należności od spóźnialskich kontrahentów.
Pomoc prawnika przy założeniu firmy
Dobry prawnik może skutecznie pomóc swojemu klientowi w trakcie zakładania przez niego firmy, ponieważ dobrze zna się na różnych przepisach prawnych związanych z otrzymaniem kolejnych zgód na prowadzenie działalności gospodarczej. Zaufany prawnik sprawdzi się także w sytuacji, kiedy kierownik firmy z powodu niesumienności swojego pracownika lub własnej nieznajomości jakiegoś przepisu nie zapłaci na czas przewidzianego prawem podatku. Wówczas prawnik pomoże mu napisać odpowiednie podanie do naczelnika Urzędu Skarbowego, a dzięki temu będzie mógł uniknąć płacenia jakiejś wysokiej kary. Zdarzają się także sytuacje, że kierownik zaczyna mieć problemy z nieuczciwymi pracownikami, wówczas prawnik będzie wiedział, w jaki sposób można skutecznie nakłonić ich do wykonywania swoich zadań.
Prawnik - krótki opis z pomocą Wikipedii
Prawnik (daw. jurysta) ? osoba naukowo lub zawodowo zajmująca się prawem.
Niektóre systemy prawne wywodzące się z common law jako prawników najniższego stopnia zawodowego uznają także osoby o wykształceniu wyższym humanistycznym, zajmujące się zawodowo prawem. Obecnie jednak w większości krajów świata do wykonywania zawodów mających związek z prawem jest wymagane wyższe, uniwersyteckie wykształcenie prawnicze, a dla wykonywania kluczowych zawodów prawniczych, okresy dodatkowego stażu (aplikacja, asesura).
Prawie wszystkie zawody prawnicze traktowane są jako zawody zaufania publicznego. Tradycyjnie zawód adwokata (radcy prawnego) oraz notariusza (w krajach notariatu europejskiego, tzw. "kontynentalnego") uznawane są za wolne zawody, w związku z czym cechą charakterystyczną jest obowiązkowa lub dobrowolna przynależność osób je wykonujących do samorządu zawodowego. Zasadniczo poza systemem związkowym pozostaje, ze względu na powiązania z władzą publiczną, zawód sędziego i prokuratora.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawnik